Finom falatok- sültek-levesek-lángos-tészták- édességek-pecsennyék-mártások

Hazai-külföldi ízek-különlegességek ínyenceknek

Kínai húsleves (más levesekhez is felhasználható levesalap)

Hozzávalók 4 személyre: fél csirke, 50 dkg sertéshús, 1 tyúkhúsleveskocka, só, gyömbér. A húst 2 liter hideg vízbe téve kb. 5 percig forraljuk, habját leszedjük. Hozzáadunk sót, gyömbért, és kis lángon kb. másfél óráig lassan főzzük. A levesből kivesszük a csirkét és a húst, beletesszük a tyúkhúsleveskockát, és szükség szerint utánasózzuk. Ismét felforraljuk, melegen tálaljuk.


Uborkás húsleves

Hozzávalók 4 személyre: 3 nyers uborka, 10 dkg sovány és 10 dkg zsíros sertéshús, 1 evőkanál kukoricaliszt, só, 7,5 dl húsleves (az előbbi recept szerint), 1 tyúkhúsleveskocka, 5 szem egész bors. Az uborkát héjastól felcsíkozzuk. A sertéshúsokat is hosszú csíkokra vágjuk, és bedörzsöljük sóval kevert kukoricaliszttel. A húslevest felforraljuk, belerakjuk a húst, és kb. 5 percig forraljuk. Ezután beletesszük. a felvágott uborkát, hozzáadjuk a tyúkhúsleveskockát, megborsozzuk és megsózzuk. Addig főzzük, míg a hús megpuhul. Forrón tálaljuk.


Hús- és zöldségleves

Hozzávalók 4 személyre: 25 dkg vegyes zöldség (spenót, káposzta, zöldbab), 25 dkg sovány sertéshús, 8 dl húsleves (a korábbi recept szerint), 1,5 dl könnyű vörösbor, 1 tyúkhúsleveskocka. A zöldséget megtisztítjuk és 2-3 cm-es csíkokra vágjuk. A húst is keskeny csíkokra szeleteljük. A húslevest felforraljuk, beletesszük a húst, és 1 percig forrni hagyjuk. Majd a húst szűrőben a fazék fölé tartjuk, és rajta keresztül öntjük a bort a levesbe, A leves habját leszedjük és beletesszük a zöldséget. Kis lángon addig főzzük, amíg minden jól megpuhul. A húst levesestálba rakjuk. A tyúkhúsleveskockát forró vízben feloldjuk, majd a húslevessel együtt a húsra öntjük. Az egészet jól összekeverjük, és forrón tálaljuk.


Márványtojás

Hozzávalók 4 személyre: 12 tojás, 4 teáskanál tealevél, 1 evőkanál szójamártás, só, 1 csillagánizs. A tojásokat vízben kb. negyedóráig főzzük, majd 2-3 percig hideg víz alá tartjuk. Miután kihűltek, a héjukat enyhe kocogtatással megrepedeztetjük úgy, hogy rajta maradjanak a tojásokon. Fölforralunk 1 liter vizet, beletesszük a teát, hozzákeverjük a szóját, az ánizst és a sót. Ebbe a főzetbe tesszük bele a töredezett héjú tojásokat, és kis lángon még 1 órát főzzük. Levesszük a lángról, és a lében egy éjszakán át fedő alatt állni hagyjuk a tojásokat. Másnap leszedjük a héjukat. A repedéseken át a tea márványos rajzolatot képez a tojásokon. Zöldkörettel, egészben tálaljuk.


Három tündér saláta

Hozzávalók 4 személyre: 3 evőkanál reszelt retek, 1 teáskanál reszelt torma, 2 fej vöröshagyma, 2 erős paprika, 2 evőkanál csalamádé, 1 kínai kel apróra vágva, só, 0,5 dl olaj. Az apróra vágott hagymát és a felszeletelt erős paprikát a forró olajban sötétbarnára pirítjuk, közben a serpenyőt időnként meg-megrázzuk. Leszűrjük, most csak az olajra van szükségünk. Ezt ráöntjük a kínai kelre, hozzákeverjük a tormát, a retket és a csalamádét. Hidegen tálaljuk.


Pekingi kacsa

Hozzávalók 4 személyre: 1 pecsenyekacsa, 2 kávéskanál szójamártás, 2 dkg malátacukor. A tésztához: 2 csésze liszt, olaj. A kacsát megtisztítjuk, nagy lábosba tesszük. Bő vízzel minden oldalát leforrázzuk. Ezután kivesszük a vízből, gondosan megtörölgetjük, nyakánál fogva szellős helyen felakasztjuk és egy éjszakán át lógatjuk. A malátacukrot felolvasztjuk a szójaszószban, s ezzel a folyadékkal alaposan bedörzsöljük a kacsát. Amikor megszáradt, előre felforrósított sütőben, rostélyon, erős lángon 1 óra hosszat sütjük. Közben nem szabad a sütő ajtaját kinyitni, locsolgatni sem kell a kacsát. Miután a kacsa jól átsült, előbb a ropogósra sült bőrt vágjuk le, majd kicsontozzuk és apró darabokra felvágjuk a húst. Előmelegített tálba rakjuk. Miközben a kacsa sül, lepényfélét készítünk hozzá. Felforralunk 1 dl vizet, és folytonos kevergetés közben hozzáadjuk a lisztet. Konyharuhával letakarjuk, és kb. 20 percig pihentetjük. A tésztából kb. 5 cm átmérőjű rudat sodrunk. Ezt felvágjuk 2 cm vastag karikákra, mindegyikből golyót formázunk, majd a golyókat úgy nyújtjuk ki, hogy kb. 5 mm vastag lapok keletkezzenek. A lapok tetejét megkenjük olajjal, majd kettesével egymásra rakjuk őket úgy, hogy az olajozott felületek érjenek össze. Mikor az egész tésztát feldolgoztuk, az összeragasztott párok felső és alsó részét meglisztezzük, és mindegyiket vékonyra kinyújtjuk. A lepényeket olaj nélkül, öntöttvas vagy teflonserpenyőben mindkét oldalukon megsütjük. Akkorra sül meg, mikor meghajlani és hólyagosodni kezdenek. Ekkor szétválasztjuk a párokat, és nedves kendővel letakarjuk, mielőtt asztalra adjuk. Szilvakompótot, apróra vágott zöldhagymát, felszeletelt uborkát adunk mellé. A kacsa megmaradt csontját káposztával, levesalapban meg szokták főzni levesnek, és az étkezés végén, befejező fogásként adják asztalra.


Savanyú-édes sertéshús

Hozzávalók 4 személyre: 25 dkg sovány sertéslapocka, 1 fej vöröshagyma, 2 zöldpaprika, 2 szál sárgarépa, 6 evőkanál olaj, 1 tojás sárgája, 1 evőkanál sherry, 1 evőkanál szójamártás, 1 evőkanál kukoricaliszt, 2 evőkanál paradicsompüré, 3 evőkanál ecet, 3 evőkanál méz, 2-3 ananászkarika. A sertéshúst apró kockákra vágjuk, ráöntjük a tojássárgából, sherryből, szójamártásból, kukoricalisztből 2 evőkanál vízzel kevert páclevet, s kb. 1 órát ebben a lében pácoljuk. Ezután a húst forró olajban aranybarnása pirítjuk. Kivesszük és ugyanebben az olajban megpirítjuk a finomra vágott hagymát, a feldarabolt paprikát és a sárgarépát. Hozzáadjuk az ecettel és paradicsompürével összekevert mézet. Visszatesszük a húst, és addig pároljuk, amíg megpuhul. Levesszük a fedőt, és a felesleges levét elpárologtatjuk. Csak sűrű mártás legyen az edényben. Tálalás előtt adjuk hozzá a feldarabolt ananászkarikákat.


Chop-suey

Hozzávalók 4 személyre: 10 dkg sertéshús, 10 dkg sonka, fél csirkemell, 20 dkg vargányagomba, 20 dkg szójacsíra (esetleg cérnametélt), 1 dl sherry, 1 szál sárgarépa, 1 fej vöröshagyma, 2 póréhagyma, 2 evőkanál szójamártás, 4 gerezd fokhagyma, 2 evőkanál húsleves, 1 evőkanál kukoricaliszt, 1 darabka gyömbér, 5 evőkanál olaj. A szóját és a sherryt összekeverjük, ebben a csíkokra vágott csirkemellet és a sertéshúst 1 órán keresztül pácoljuk. Egy serpenyőt megforrósítunk, az olajat beleöntjük, majd beletesszük a finomra vágott hagymát, a feldarabolt póréhagymát és a reszelt gyömbért, 1 percig pirítjuk. Ezután hozzáadjuk a reszelt sárgarépát, a leszűrt húst, a kockákra vágott sonkát, a felaprított gombát, a szójacsírát (vagy ennek hiányában a sós vízben kifőtt cérnametéltet). Időnként a hús alá töltünk egy keveset a sherrys-szójás léből, amiben a hús pácolódott. Végül hozzáadjuk a szétnyomkodott fokhagymát is és megsózzuk. Besűrítjük a kevés erőlevessel és kukoricaliszttel kevert páclével, amit a forró mártásba keverünk. Folytonos kevergetés közben már csak 2 percig főzzük. Azonnal tálaljuk. A Chop-suey készíthető csak marhahúsból vagy csak csirkehúsból is.


Marhasült hagymaszeletekkel

Hozzávalók 4 személyre: 50 dkg marhafartő, 3 fej vöröshagyma, 2 evőkanál szójamártás, 2 evőkanál vörösbor, 1 tyúkhúsleveskocka, 2 evőkanál kukoricaliszt, 3 evőkanál olaj, gyömbér, só, cukor, törött bors. A hagymát megtisztítjuk és vékony karikákra vágjuk. A húst vékony csíkokra aprítjuk, sóval, borssal, cukorral és 1 evőkanál kukoricaliszttel bedörzsöljük. Ezután ráöntjük a szójamártást, valamint 1 evőkanál vörösbort, és negyedóráig pácoljuk. 1 dl vízben feloldjuk a tyúkhúsleveskockát, belekeverünk 1 evőkanál kukoricalisztet, 1 evőkanál vörösbort, és félretesszük. Serpenyőben megforrósítunk 2 evőkanál olajat, beletesszük a hagymakarikákat, egy kevés gyömbért, és 3 percig pirítva kivesszük az olajból. Még egy kis olajat öntünk a serpenyőbe, megforrósítjuk, beletesszük a húst a páclével együtt, és főzzük, míg megpuhul. A hagymát a húshoz visszarakjuk, és állandóan mozgatva a serpenyőt, rövid lére sütjük. Ezután hozzáadjuk a félretett kukoricaliszt és a vörösbor keverékét, néhány másodpercig a lángon hagyjuk, majd melegített tálban azonnal tálaljuk.


Szecsuáni kétszerfőtt

Hozzávalók 4 személyre: 75 dkg sertéslapocka, 2 evőkanál paradicsompüré, 4 teáskanál szójamártás, 3 gerezd fokhagyma, 2 póréhagyma, 2 evőkanál cukor, 2 evőkanál sherry, 3 evőkanál olaj, cseresznyepaprika-krém. A húst forrásban lévő sós vízbe tesszük, puhára főzzük, majd kivesszük, hagyjuk lehűlni, és vékony csíkokra vágjuk. A szójamártást összekeverjük a paradicsompürével és a sherryvel, majd cseresznyepaprika-krémmel ízesítjük. Simára keverjük, serpenyőben hevített olajhoz adjuk, és folytonos kevergetés közben sűrű mártássá főzzük. A mártásba beletesszük a húst, összekeverjük, és néhány percig párolva melegen tálaljuk.


Rántott csirke kínai módra

Hozzávalók 4 személyre: 1 rántani való kisebb csirke, 3 póréhagyma, 3 evőkanál szójamártás, törött bors, 2 evőkanál sherry, 10 dkg kukoricaliszt, olaj. A szóját, a sherryt, a borsot összekeverjük, és a feldarabolt csirkét ebben a lében 1-2 órát pácoljuk. Ezután kivesszük a húst a pácléből, megforgatjuk a kukoricalisztben, hogy az mindenütt belepje. Serpenyőben olajat hevítünk, s a csirkedarabokat kisütjük. A feldarabolt póréhagymával körberakva tálaljuk.


Rizspuding

Hozzávalók 4 személyre: 20 dkg rizs, 10 dkg cukor, 2 evőkanál vaj, 15 dkg meggydzsem vagy ugyanennyi gesztenyemassza, 5 dkg dió, 5 dkg mogyoró, 5 dkg aszalt szilva, 5 dkg mandula, 2 evőkanál cseresznyebefőtt, 2 evőkanál körtebefőtt, 1 mokkáskanál keserűmandula-esszencia. A rizst vízben megfőzzük, a keserűmandula-esszenciával ízesítjük. A megolvasztott vajba belekeverjük a cukrot, hozzáadjuk a rizshez, és alaposan összekeverjük. Tűzálló tál aljába rakjuk a diót, a mogyorót és a mandulát, az előzetesen beáztatott aszalt szilvát, a cseresznye- és körtebefőttet, majd rátesszük a főtt rizs felét. Ezt megkenjük meggydzsemmel vagy gesztenyemasszával, és rátesszük a rizs másik felét. A tűzálló edényt gőz fölé rakjuk, és a pudingot fél órát főzzük. Hagyjuk valamelyest kihűlni, majd egy tálra kiborítjuk. Az alábbi öntettel tálaljuk. Öntet a rizspudinghoz Hozzávalók 4 személyre: 5 dkg cukor, 2 evőkanál kukoricaliszt. A liszthez hozzákeverjük a cukrot, majd hozzáadunk 2 dl vizet, és közepes lángon addig főzzük, míg besűrűsödik. Vagy külön tálban adjuk asztalra, és mindenki vesz belőle, vagy a pudingra öntjük, és úgy tálaljuk.



India


Garam Masala

A Garam Masala csípős ízű, aromás fűszerkeverék. Finomra őrölünk 6 evőkanál fekete borsot, 5 evőkanál köménymagot, másfél evőkanál fahéjat, 1 evőkanál szerecsendiót, hozzáadunk 4 gerezd szétnyomkodott fokhagymát, és alaposan összekeverjük. Légmentesen záródó dobozban vagy üvegben tároljuk. Sült és párolt hús, nyárson sült vagy grillezett fogások ízesítésére használják. A főzés vagy sütés vége felé, 5 perccel a fogás elkészülte előtt adjuk az ételhez. Esetleg a kész étel is megszórható vele, közvetlenül tálalás előtt.


Fűszeres só

75 dkg sóhoz veszünk 6 dkg pirospaprikát, 5 dkg köménymagot, 10 dkg szerecsendiót és 5 dkg fekete borsot. A pirospaprikát, köménymagot, szerecsendiót, fekete borsot tiszta serpenyőben, gyenge lángon állandó kevergetés közben felhevítjük, hogy feltárjuk aromaanyagaikat. Vigyázzunk, hogy ne égjen oda. Ezután a fűszereket megőröljük, és a sóhoz keverjük. Légmentesen záródó dobozban vagy üvegben tároljuk. Párolt zöldségfélék, köretek, saláták ízesítéséhez használják. A pecsenyék ízét nagymértékben javítja, ha sütés előtt beledörzsöljük a nyers húsba.


Mandulás sertéskaraj

Hozzávalók 4 személyre: 1,3 kg vöröshagyma, 2 evőkanál citromlé, 75 dkg sovány, csont nélküli sertéshús, 3 dl joghurt, 25 dkg mandula, 2 dl tejföl, sáfrány, só, törött bors, ánizs, 5 dkg vaj, főszeres só. Megtisztítunk és vékony karikákra vágunk 30 dkg vöröshagymát, és vajban aranyszínűre pirítjuk. Hozzáadjuk a citromlevet. Miután a lé elpárolgott, a hagymát fakanállal szétnyomkodjuk. Az 1 kg hagymát megtisztítjuk, de egészben hagyjuk. A hagymafejeket villával alaposan megszurkáljuk, beszórjuk sóval és őrölt ánizzsal. A húst vékony szeletekre vágjuk, és bekenjük 1,5 dl, kis lángon besűrített joghurttal. Ezután meghintjük sáfránnyal, majd egy lábosban, kevés forró vajon addig sütjük, amíg a szeletek mindkét oldala szépen megpirul. Ekkor ráöntjük a megmaradt 1,5 dl joghurtot, melyet előzőleg ugyancsak besűrítettünk, és addig főzzük, amíg a joghurt elfő. Ekkor hozzáadjuk a tejföllel összekevert, finomra tört mandulát és az egész hagymafejeket is. Előbb fedő nélkül főzzük, hogy a lé besűrűsödjék, majd befedjük, és fél óráig pároljuk. Mikor a hús megpuhult, beletesszük a szétnyomkodott hagymamasszát is. Sáfránnyal, borssal, sóval ízesítjük, majd sütőbe tesszük, és közepes lángon kb. fél óráig sütjük. Időnként kivesszük a lábost a sütőből, és két kézzel fogva erősen megrázzuk, előbb oldalirányban, majd függőlegesen. (Ezt nevezzük "bhogarnak, célja, hogy a párák jól átjárják a hús sejtjeit. Egyébként hasonló technikát alkalmaztak a bográcsban való főzés során a régi magyar pásztorok is.) Mikor az étel jól átsült, kivesszük a sütőből, fűszeres sóval ízesítjük, és azon frissiben tálaljuk.


Sertés turcarri tojással

Hozzávalók 4 személyre: fél narancs héja, csipetnyi szerecsendió, fahéj, gyömbér, 2 zöldpaprika, petrezselyemzöld, 1 cseresznyepaprika apróra vágva, 10 dkg sertészsír, 75 dkg kicsontozott sertéskaraj, 5 szál petrezselyemgyökér, 6 kemény tojás, só. A fahéjat, gyömbért, szerecsendiót külön-külön hevítve "feltárjuk". A zsírt felforrósítjuk, benne a vékony sertéshússzeleteket mindkét oldalukon megsütjük. Ezután kivesszük a zsírból és félretesszük. Helyére bedobjuk a cseresznyepaprikát, és kis lángon, állandó kavargatás közben addig hevítjük, amíg a zsiradék átveszi a paprika szép piros színét. Ezután visszarakjuk a serpenyőbe a hússzeleteket, és megforgatjuk a paprikás zsiradékban, majd hozzáadjuk a narancs vékonyra szeletelt héját is, és annyi vizet öntünk hozzá, hogy az éppen ellepje a húst. Felerősítjük a lángot, felforraljuk, majd kis lángon kb. 50 percig pároljuk. Ekkor a húst kivesszük. A mártást sózzuk, szerecsendióval, fahéjjal ízesítjük, hozzátesszük a darabokra vágott petrezselyemgyökeret, és addig főzzük, míg a gyökér is megpuhul. Ezután visszatesszük a lábosba a húst, hozzáadjuk a csíkokra vágott zöldpaprikát és a gyömbért, valamint a megtisztított kemény tojásokat. Addig főzzük, míg minden teljesen megpuhul. Ezt követően kis lángon hagyjuk még 5-10 percig rotyogni, majd forrón tálaljuk.


Vajas csirke gombával

  Hozzávalók a fűszeroldathoz: 2 evőkanál fodormenta, 4 gerezd szétpasszírozott fokhagyma, 4 babérlevél. Az ételhez: 1 jókora sütni való csirke, 10 dkg gomba, fél citrom leve, fél evőkanál őrölt gyömbér, 50 dkg vaj, 6 evőkanál forralt tej föle, só. A voltaképpeni főzés előtt legalább 1 órával készítjük el a fűszeroldatokat: a fodormentát egy csésze hideg vízbe áztatjuk, a fokhagymát fél csésze hideg vízbe, a felaprított babérleveleket pedig fél csésze meleg vízbe tesszük. Egyórai áztatás után batiszton külön-külön átszűrjük mindegyiket. A csirkét feldaraboljuk 4 nagyobb vagy 8 kisebb részre. A bőrét lehúzzuk. A húst vastag falú, tűzálló edénybe tesszük, megsózzuk, ráöntjük a citromlevet, megszórjuk a gyömbérrel, majd annyi vizet öntünk rá, ami félig ellepi. Felforralva addig főzzük, amíg a hús megpuhul. Ekkor a levét leöntjük, a csirkét félretesszük. Ezután az edényt egy kevés vajjal újra feltesszük a tűzre. Mikor átforrósodott, hozzáadjuk a felszeletelt gombát, majd rátesszük a csirkét, és ráöntjük a fokhagymás vizet. Nagy lángon hevítjük, időnként megrázva, hogy ne ragadjon le. Miután a nedvesség elpárolgott, ráöntjük a fodormentás vizet. Ezt is hagyjuk elpárologni, utána a babérillatú víz következik. Most is rázzuk, nehogy az étel leragadjon. Ezután a párolás következik (a "dum"). Először is hozzáadjuk az ételhez a vajjal és kevés vízzel összedolgozott forralt tej fölét. Az edényre zsírpapírt teszünk, arra pedig jénai üvegből való fedőt, amit úgy helyezünk rá, hogy a pereme felfelé álljon. Ebbe jégkockákat teszünk. A jég hozza létre a "dum"-ot. A gombából nedvek és gőzök szabadulnak fel, ezek részint ízletessé teszik a csirkehúst, részint magába veszi a gombaízt a lé is, amely a párolás során selymes mártássá sűrűsödik. Most már csak 2-3 percig kell kis lángon főzni a gombás-vajas csirkét, és már tálalhatjuk is. Rizzsel és vegyes salátával tálaljuk.


Fűszeres zöldségegyveleg

Hozzávalók 4 személyre: 50 dkg zöldbab, 25 dkg burgonya, 25 dkg spenót, 8 fej vöröshagyma, 10 dkg vaj, 3 zöldpaprika, 5 gerezd fokhagyma, köménymag, pirospaprika, törött bors, só. A zöldbabot 1 cm-es darabokra vágjuk, a burgonyát meghámozzuk és negyedeljük, a spenótot apróra metéljük. A babot és a spenótot sóval, kis vízzel fedő alatt addig pároljuk, míg megpuhul. A burgonyát sós vízben, külön lábosban megfőzzük. A főtt zöldségeket kivesszük a lábosból, kinyomkodjuk belőle a maradék vizet, majd a burgonyához tesszük. Köménymaggal, pirospaprikával, borssal, sóval ízesítjük és melegen tartjuk. Eközben elkészítjük az ízesítő adalékot, a chumakot. Serpenyőben vajat hevítünk, benne a finomra vágott vöröshagymát megpirítjuk, hozzáadjuk a szétnyomkodott fokhagymát és a csíkokra vágott zöldpaprikát, majd együtt pirítjuk addig, míg az egész átsül. Ezután a zöldbab-spenótburgonya keverékre öntjük, felforraljuk, és még 4-5 percig főzzük. Végül eloltjuk alatta a lángot, és fedő alatt, saját gőzében 10 percig hagyjuk párolódni. Melegen tálaljuk.


Pirított gomba

Hozzávalók 4 személyre: 25 dkg gomba, 5 dkg vaj, só, törött bors, bazsalikom, citromlé, 1 gerezd fokhagyma. Elkészítjük a páclevet: a citromlét összekeverjük a borssal, a bazsalikommal és a sóval. A szeletekre vágott gombát elterítjük egy tálban, ráöntjük a páclevet és benne hagyjuk negyedóráig. A vajat felforrósítjuk, beletesszük a leszűrt gombát, a szétnyomkodott fokhagymával ízesítjük és megsózzuk. Fedő alatt saját levében puhára pároljuk, majd a páclevet is ráöntjük.


Töltött sült uborka

Hozzávalók 4 személyre: 50 dkg uborka, 10 dkg gomba, 2 gerezd fokhagyma, pirospaprika, 5 dkg vaj, 1 tojásfehérje. Az uborkát meghámozzuk, alaposan megmossuk, majd villával minden oldaláról megszurkáljuk. Bedörzsöljük sóval, és fél órát állni hagyjuk. Ezután félbevágjuk, és kiszedjük a magjait. Az apróra vágott gombát a fokhagymával kevés vajon megpirítjuk, és a félbevágott, kimagozott uborkába töltjük, majd átkötjük cérnával. Vajjal és paprikával bedörzsöljük, tojásfehérjével megkenjük. Ezután forró sütőbe tesszük, és nagy lángon 15 percig sütjük. Ugyanezt a fogást elkészíthetjük oly módon is, hogy egy kevés vajat lábosban megforrósítunk, beletesszük a töltött uborkákat, és addig pirítjuk, míg szép színt kapnak. Aztán kevés vízzel meglocsoljuk, megsózzuk, lefedjük, és puhára pároljuk.


Töltött padlizsán

Hozzávalók 4 személyre: 4 db padlizsán, 25 dkg darált hús, fél zellergumó, 10 dkg gomba, 5 dkg vaj, törött bors, köménymag, só, bazsalikom. A megmosott padlizsánok tetejét levágjuk. A belsejüket kivájjuk, apróra vágjuk, hozzáadjuk a darált húst, az apróra vágott zellert és a gombát. Borssal, sóval, őrölt köménymaggal, bazsalikommal fűszerezzük. Mindezt felforrósított vajban, állandó kevergetés közben néhány percig pirítjuk, majd a kivájt padlizsánokat a húsos masszával megtöltjük. Ezután a tetejüket visszatesszük, hústűvel odatűzzük és vajjal bedörzsöljük. Sütőbe tesszük, és közepes lángon megsütjük. Időnként megforgatva és vajjal bekenve minden oldalukat átsütjük. Tálalás előtt fűszeres sóval meghintjük.





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 29
Tegnapi: 62
Heti: 91
Havi: 1 410
Össz.: 901 937

Látogatottság növelés
Oldal: Kínai-India-ízek
Finom falatok- sültek-levesek-lángos-tészták- édességek-pecsennyék-mártások - © 2008 - 2024 - izvarazs.hupont.hu

Az ingyenes honlapkészítés azt jelenti, hogy Ön készíti el a honlapját! Ingyen adjunk: Ingyen Honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »